III HIGH-TECH PORT by MÜSİAD

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açılışını yaptığı 3.HIGH TECH PORT by MÜSİAD, yerli ve yabancı çok sayıda delegasyonun katılımıyla görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Sayın Cumhurbaşkanımız açılış konuşmasında yaptığı açıklamada savunma sanayinin yurt içi ve yurt dışı politikalarında ne kadar önemli bir yeri olduğunu vurguladı.

3.HIGH TECH PORT by MÜSİAD açılışında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hanımefendi, MÜSİAD Başkanı Sayın Nail Olpak, Sayın Bakanlar ve çok sayıda iş adamı yer aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK ve MÜSİAD Başkanı Sayın Nail OLPAK, fuar alanını ziyaret ederek halihazır çalışmalar ve üzerinde geliştirilen projeler hakkında bilgi aldı.

Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri IŞIK ve Savunma Sanayi Müsteşarı Sayın İsmail DEMİR yerli savunmanın gelişimi ve çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Yerli sanayide üretilmiş olan zırhlı araçlar, katılımcı ve ziyaretçilerin odak noktası oldu. Üretici ve AR-GE çalışmaları yürüten firmalar ise ilgiden memnundu.

3.High Tech Port by MÜSİAD, birçok yeni ürünün sergilenme platformu oldu.

Savunma sanayi alanında önemli yer sahibi olan KATMERCİLER, yeni üretimleri olan HIZIR’ı gelen katılımcı ve ziyaretçilere tanıttılar. HIZIR yeni özellikleri ile bu alanda örnek zırhlı personel aracı haline geldi.

Fuara katılan firmalar çeşitli üst düzey delegasyonları stantlarında ağırladılar.