Pratik Bilgiler

  1. Pratik Bilgiler
PROGRAM

yakında..

ULAŞIM / VİZE
Ulaşım

Fuar merkezinin ( CNR Expo ) hem şehir merkezinde yer alması hem de Atatürk Uluslarası Havalimanı’na çok yakın bir mesafede olması dış ülkelerden ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen ziyaretçi, katılımcı ve konuklar İstanbul’un yoğun trafiğine girmeden CNR EXPO’ya ulaşabileceklerdir.

İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı – CNR Expo

İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı’ndan fuar merkezine ( CNR Expo ) metro ve taksi ile ulaşım hizmeti bulunmaktadır. Metro ve taksi ile ulaşım yaklaşık 5 (Beş) dakika sürmektedir.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı – CNR Expo

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan otobüs ( Havaş, İETT 16S ) – Metrobüs ( 34AS ) - Metro (M1) kronolojisi kullanılarak fuar merkezine ( CNR Expo ) ulaşılabilmektedir. Ulaşım, toplu taşıma ile yaklaşık bir buçuk saat sürerken taksi ile yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Taksim – CNR Expo

Taksim’den fuar merkezine metro ile sadece bir aktarma ile ulaşılabilmektedir. Taksim Metro ( Yenikapı Yönü ) – Yenikapı’dan da M1 metrosuyla ( Havalimanı Yönü ) CNR Expo’ya kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Fuar Merkezi ( CNR Expo )

Fuar Alanı

Vize

Yurtdışıdan fuara katılım sağlayacak katılımcılar ve ziyaretçiler vize işlemlerini aşağıdaki adresten yapabilirler.

CNR EXPO
  • Toplam fuar alanı 160.000 m2
  • Avrasyanın en büyük uluslararası fuar merkezi
  • 7500 araçlık elektronik otopark sistemi (1 kapalı ve 2 açık dev otopark)
  • CCTV kontrollü özel güvenlik

HARİTA
KONAKLAMA

bu alan güncellenecek.

İSTANBUL

İstanbul – Avrupa ve Asya Arasında Bir Köprü

Kadim İstanbul, hem tarihi, hem de modern bir şehirdir. Yenikapı Theodosius Limanı kazılarıyla gün ışığına çıkarılan Neolitik Çağ yerleşimiyle, kentin tarihinin, 8500 yıl geriye uzandığı anlaşılmıştır. Böylelikle, İstanbul’un geçirdiği kültürel, sanatsal, jeolojik değişim ve kent arkeolojisi hakkında yeni bir dönem açılmıştır. M.Ö. 700’de Bizantium ismiyle kurulan şehir, Konstantinapolis adıyla Roma ve Doğu Roma İmparatorluklarının başkenti olmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 1453’te kenti fethetmesinin ardından, şehir, yaklaşık beş asır boyunca Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve Türkler tarafından “İstanbul” olarak anılmaya başlanmıştır. Bugün, İstanbul, artık başkent olmasa da, ülkenin en gelişmiş şehridir. Boğaz çevresindeki konumu, İstanbul’u, Asya ve Avrupa arasında bir köprü yapmaktadır. Boğaziçi ve Haliç ile kent yerleşimini şekillendiren topoğrafyası, şehrin en önemli sembollerinden biri olan siluetini tanımlar. İstanbul’un tarihi ve dolayısıyla kültürü, mimarisinde görülebilir. Şehrin mimarisi Batı ile Doğu’yu bir araya getirmektedir. Şehirde Hipodrom, Yerebatan Sarnıcı ve Çemberlitaş gibi Roma Dönemi kalıntıları ve ayrıca Cenevizliler tarafından miras bırakılan Galata Kulesi yer almaktadır. Öte yandan şehri tanımlayan, Osmanlı ve Bizans yapılarıdır. Osmanlı yapıları arasında asırlar boyunca Osmanlı sultanlarının meskeni ve yönetim merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, günümüze de ulaşmış ticaret geleneğinin yaşatıldığı Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı; kentin kültürünü ve kimliğini tanımlayan anıtlardır. Bizans yapıları arasında ise en önde geleni, yaklaşık 1500 yıl boyunca dünyanın en önemli anıtı olarak ayakta duran Ayasofya’dır. Günümüzde Ayasofya, müze olarak ziyarete açıktır.

İstanbul’un kültürel miras alanlarının uluslararası önemi, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde “İstanbul’un Tarihi Alanları” başlığı içerisinde kendilerine yer verilerek tanınmıştır. Bugün İstanbul, Türkiye’nin toplam nüfusunun yüzde 20’sine ev sahipliği yapmakta, GSYH’nin yüzde 22’sini ve vergi gelirlerinin yüzde 40’ını üretmektedir. Türkiye’nin yaratıcı ve kültürel endüstrilerinin merkezlerinin neredeyse tamamı, İstanbul’da bulunmaktadır. 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul hakkında daha fazla bilgi ve İstanbul’da etkinlikler için aşağıdaki adresten yararlanabilirsiniz.